Користь плавання для здоров’я немовлят

Дитинa пeршoгo рoку життя – цe тeндітнe ствoріння, якe пoтрeбує пoстійнo зaxисту тa oпіки. Прирoднo, щo її бaтьки прaгнуть зміцнити її здoрoв’я, підсилити зaxисні влaстивoсті oргaнізму. У цьoму нa дoпoмoгу приxoдить плaвaння, якe пeдіaтри часто рекомендують немовлятам. Чому ж так корисно для маленької дитини плавати?

Чому плавання корисне для немовлят?
Вода – це природнє середовище для дитини першого року життя, адже не так давно вона перебувала в утробі матері, у навколоплідних водах. Саме тому маленькі діти дуже рідко бояться води та відчувають себе у ванні чи спеціальному басейні нормально. Лікарі зазначають, що плавання для немовлят допомагає:

  • формувати правильну поставу дитини;
  • зміцнювати м’язи спини та живота;
  • зміцнювати імунітет;
  • тренувати роботу серця, легенів;
  • стимулювати загальний розвиток дитини;
  • сприяти міцному сну малюка, як вдень, так і вночі.

Також встановлено взаємозв’язок між рівнем гемоглобіну в крові та плаванням: при купанні дихання стає більш утрудненим, що провокує викид додаткової порції еритроцитів у кров. Тому плавання рекомендується немовлятам, які мають низький рівень гемоглобіну.

Що треба знати про плавання для немовлят
Відвідувати спеціальний басейн для немовлят лікар може порадити, якщо в дитини підвищений або знижений тонус м’язів, підвищена збудливість, а також з метою зміцнення імунітету. Також плавання часто рекомендують передчасно народженим малюкам.

Спеціальні басейни для заняття плаванням з немовлятами працюють при деяких поліклініках, а також великих басейнах та в сучасних спортивних клубах. Зазвичай вони невеликого розміру та неглибокі. Бувають індивідуальні заняття (з інструктором) та групові – близько 8-ми малюків з мамами чи іншими дорослими, що доглядають дитину.

Найбільш оптимальний час для початку подібних занять в басейні – від моменту загоєння пупкової рани до настання віку 3-х місяців. Після 3-х місяців у дитини поступово згасають плавальні рефлекси, і навчити її плавати та пірнати буде важче. Плавання для немовлят ґрунтується на їхніх природних задатках. Малюк народжується з готовим плавальним рефлексом, який згасне, якщо його не закріпити. Немовля здатне затримувати подих, коли його ніс та рот занурюються у воду, що дозволяє навчити його пірнати. Якщо ж дитині згинати ноги, вона одразу ж їх розгинає, що дозволяє навчити її плавати.

Корисно не лише плавати та пірнати, а й просто перебувати у воді. Адже тут треба враховувати моменти загартовування, механічного та фізичного впливу води на дитячий організм.

Що стверджують противники плавання для немовлят?
Дехто стверджує, що плавання не несе особливої користі для маленької дитини через погану якість води у басейнах. Адже неадаптований до зовнішнього світу дитячий організм може стикнутися в ній з великої кількістю бактерій. Крім того, хлорована вода теж може мати негативний вплив на здоров’я дитини.

Також деякі лікарі вважають, що таку маленьку дитину не варто занурювати у штучну стресову ситуацію, яка може виникнути через переляк немовляти.

Тож плавати вам з вашим немовлям, чи ні – вирішуйте самостійно. Якщо дотримуватися правил безпеки та санітарних норм, плавання однозначно є корисним для дитини першого року життя. Проте басейн дійсно слід обирати дуже ретельно, приділивши увагу якості води у ньому.

Автор: Ольга Купріянова

© Медичний портал Здоров-Інфо 

При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове

Комментарии и размещение обратных ссылок в настоящее время закрыты.

Комментирование записей временно отключено.